V pátek 29. května prožili žáci 4. ročníků další zajímavé dopoledne s pracovníky Lesní správy Český Rudolec. Tentokrát se seznámili s pracemi, které lesníci vykonávají během vegetačního období, dokonce si mnohé z nich mohli sami vyzkoušet.
Děti se dozvěděly, jak probíhá záchrana srnčat při sečení luk a tuto důležitou činnost si prakticky nacvičily. Vyzkoušely si také ošlapávání okolí mladých stromků, aplikaci postřiku před výsadbou nebo ochranný nátěr stromků proti okusu vysokou zvěří a škodám způsobeným klikorohem.
Celý článek najdete v měsíčníku.
















