Parné sobotní odpoledne v České Třebové nabídlo pestrý program v okolí Chaty u Floriána, kde se po dvou letech opět konal Den myslivosti. Akce měla za cíl podpořit vztah veřejnosti k myslivosti, příbuzným činnostem a přírodě celkově.
„Počasí nám o víkendu přálo až moc, ale i přesto byla účast na Dni myslivosti hojná. Moc si vážím spolupráce s mysliveckými spolky a Lesy ČR. Když se řekne myslivost, jako první se člověku vybaví lov, ale není to jenom o něm, ale také o vztahu k přírodě, udržování tradic a rovnováhy v přírodě. S myslivostí souvisí i vstávání, v době kdy my všichni máme půlnoc, myslivci sedí na posedech a sledují dění v lese. Díky patří i kolegům z úřadu, kteří se organizace zhostili na výbornou a dobrovolným hasičům z Parníka, kteří se postarali o zázemí, aby nikdo nestrádal,“ zhodnotila sobotní akci místostarostka Petra Válková.
Celý článek najdete zde.
















