logo Silvarium tisk

Bývalý ředitel Lesní správy Lány Miloš Balák, loni odsouzený kvůli ovlivňování veřejných zakázek, zůstává v lánské lesní správě jako referent. Jeho nástupce v čele organizace Pavel Rus to Deníku N zdůvodnil tím, že potřebuje, aby mu několik měsíců předával agendu. Balák na místo ředitele rezignoval loni v říjnu s platností ke konci roku 2022. Lesní správa Lány je příspěvkovou organizací Kanceláře prezidenta republiky.

Rus, který lesní správu vede od začátku letošního roku, potvrdil, že svého předchůdce ve funkci přeřadil na místo referenta. „Předává mi pracovní pozici, vysvětluje úkony k projektům, které jsou vypracované,“ řekl Deníku N. Zmínil, že Balák pro něj bude pracovat ještě několik měsíců. Na dotaz, zda mu nevadí, že si v úřadu nechá člověka odsouzeného za manipulaci s veřejnými zakázkami, Rus uvedl, že Balák v lánské správě nebude nic řídit.

Jak to bude s Balákovým dalším působením ve správě, se má podle Rusa rozhodnout na jaře. „Jako zaměstnanec má právo na pracovní pozici. Manažerská nebo řídící pozice tam pro něj není,“ řekl Deníku N.

Balák serveru potvrdil, že v lesní správě nadále působí a v současnosti podrobně předává veškeré náležitosti spojené s funkcí ředitele. Blíže se k záležitosti vyjadřovat nechtěl.

Balák čelil před soudem obžalobě z ovlivňování veřejných zakázek v Lánské oboře. Soud ho loni poslal pravomocně na tři roky do vězení, prezident Miloš Zeman mu ale udělil milost. Další soud pak Baláka odsoudil v kauze těžby kamene v Lánské oboře k peněžitému trestu 870 000 korun a dvouletému zákazu činnosti v organizacích, které spravují státní majetek. Rozsudek není pravomocný, věcí se bude zabývat Krajský soud v Praze.

I přes pravomocné odsouzení dostal Balák loni na odměnách rekordních 410 000 korun, uvedl tento týden web Seznam Zprávy. Za celé devítileté působení podle něj Hrad vyplatil Balákovi i s odměnami zhruba 10,8 milionu korun hrubého.

ČTK

Komentáře  

+10 # lesnistrašidlo 2023-01-31 12:03
No to jistě????, předání agendy ředitele LS Lány musí být hotové maximálně za 3 týdny. Jinak efektivita práce 0. Doufám jen, že jak rychle se nový pan ředitel na Lánech vzal, tak rychle bude pryč. Předpoklad, že bude prezidentem pan Babiš nevyšel a nové vedení KPR by bylo bláhové a naivní nechávat si v takové pozici relikty z dob minulých.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě