logo Silvarium tisk

Uplynul více než rok od chvíle, kdy svět kvůli invazi do Ukrajiny uvalil ve velkém sankce na Rusko. Omezení se dotkla také Běloruska.

Přesto se některé produkty z těchto zemí nadále dovážejí do Evropské unie, a to například přes firmy založené v Polsku. Jde třeba o dřevařské výrobky či produkty z ruské ropy. Týmu investigativních novinářů v čele s VSquare.org se podařilo odhalit, jak se tyto státy vyhýbají sankcím a jaké zboží do EU putuje přes východní polskou hranici.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

0 # schutzmeister@iex.cz 2023-05-03 11:45
Á, sovětským molodcům došlo lepidlo.
A číňan je bez překližky.....

https://www.moscowtimes.ru/2023/05/02/bolshinstvo-predpriyatii-mozhet-prekratit-rabotu-proizvoditeli-mebeli-zayavili-o-defitsite-sirya-dlya-faneri-a41857

" V Rusku je nedostatek fenolformaldehydové pryskyřice, klíčové složky pro výrobu překližky. Dřevozpracující a nábytkářské podniky se obávají masového zavírání a hrozí výrazným zvýšením cen, píše Kommersant s odkazem na dopis profilové asociace adresovaný ministerstvu průmyslu a obchodu.
„Pokud se situace nezmění, pak do poloviny května může většina podniků v oboru přestat fungovat,“ uvádí výzva. "
-2 # schutzmeister@iex.cz 2023-04-13 17:01
I tak jsou sovětští dřevaři v úplný p.....

https://forestcomplex.ru/forestry/porucheniya-prezidenta-v-pomoshh-lpk-na-chto-nadeyatsya-lespromu/

" Obzvláště složitá situace se vyvinula v jednoodvětvových městech, jejichž ekonomika přímo souvisí s činností dřevařského komplexu. Tento problém byl diskutován odborníky na XIX. Krasnojarském ekonomickém fóru, které se konalo na začátku března . U kulatého stolu „Vývoj lesního komplexu Sibiře. Logistika v nové ekonomické realitě“ Alexander Korobkin, náměstek ministra lesnictví Krasnojarského území, poznamenal, že obtížná situace v ekonomice a ve světě měla dopad na sibiřský dřevařský průmysl, ačkoli své výrobky dodával především na čínský trh již před r. zavedení omezení. Zejména v kraji dnes dochází k vážnému poklesu objemu těžby (o 17 %) a zpracování dřeva (o 27 %). "
-1 # schutzmeister@iex.cz 2023-04-13 16:41
Specializovaná firma na obcházení sankcí přes Kazachstán, Kyrgyzstán - kupujte a prodávejte cokoli v SSSR. 8)

https://import-export-trade.com/export

vyřídí papíry, převedou peníze, zařídí logistiku.
-1 # schutzmeister@iex.cz 2023-04-13 16:20
Aktuální nabídka tady :

https://pellets.kz/timber?yclid=1893310639129293501

Naše kontakty
Republika Kazachstán, Uralsk, průmyslová zóna Želaevo, 18.3
tel: + 7 711 296-60-17

deska borovice, smrk. auto 45 m3 DAP Varšava 225 Eur/tuna

modřín 1 třídy
tloušťka od 20 mm.
šířka od 50 mm do 300 mm.
délka 3-6m
vlhkost 12-14%
od 182 euro m3

No, nekupte to. 8)

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě