logo Silvarium tisk
Podtitulek: Plasy, město 21. století
Autor: PAVEL KORELUS
Rubrika: plzeňsko

Plasy/V Plasích se v budoucnu možná objeví vysoká škola. Multiprojekt Plasy, město 21. století, totiž počítá i s důležitou účastí České zemědělské univerzity - fakulty lesnické a dřevařské. Ta by se měla zabydlet hned v několika objektech. "Našim účelům by měly sloužit prostory prelatury, v hospodářském dvoře stáje, do nichž by se mohli vrátit koně, a kaple sv. Floriána, která by také sloužila našim pedagogickým účelům. V hospodářském dvoře bychom chtěli také zařídit opravdu špičkové výzkumné centrum pro potřeby studentů," řekl tajemník univerzity Jiří Macháček. Podle něho by se Plasy měly stát nejspíše tzv. distančním střediskem univerzity, jakých má po celé republice několik. "Jsou to střediska, v nichž se vyučuje formou dálkového studia a zkoušek, ale snažíme se v nich postupně prosazovat zavedení výuky klasické. Plasy jsou pro naše plány ideální i svojí polohou, lesy v okolí a vztahem k lesnictví vůbec," dodal Macháček.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký druh zvěře vám působí největší škody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě