logo Silvarium tisk

Dobrovolníci budou i letos uklízet řeku Sázavu a její břehy. Devatenáctý ročník akce Čistá řeka Sázava se uskuteční od 12. do 14. dubna. K účasti je potřeba se předem přihlásit na www.cistarekasazava.cz, on-line registrace už byla spuštěna. Do loňského úklidu Sázavy a jejích přítoků se zapojilo 1768 lidí, kteří sesbírali 17 tun odpadků. ČTK o tom dnes informovala Jaroslava Tůmová z obecně prospěšné společnosti Posázaví.

On-line registraci by měl osobně vyplnit každý účastník, v případě, že je mladší 18 let, ji za něj vyplní jeho zákonný zástupce. Pokud se na akci chystá skupina více lidí, je nutné to předem nahlásit na telefon 723 881 081," uvedla za pořadatele ředitelka Posázaví Bohunka Zemanová. Včasná registrace je podle ní zárukou toho, že se zájemce bude moci úklidu zúčastnit. Počet míst je totiž omezený.

V minulých 18 letech se do projektu zapojilo přes 16.000 dobrovolníků, kteří sesbírali kolem 400 tun odpadků. V posledních letech bývá nepořádku kolem řeky méně, staré skládky se odkrývají jen minimálně a nové už nevznikají. Letos se dá ale očekávat, že vzhledem ke zvýšené hladině řeky Sázavy na konci loňského roku budou mít dobrovolníci práce o trochu víc.

V prvních letech se Sázava uklízela mezi městem Sázavou a Pikovicemi, nyní se čistí pod taktovkou více organizátorů napříč dvěma kraji, Středočeským a Vysočinou. Podobně v Česku dobrovolníci čistí i další řeky, například Berounku, Jizeru, Moravu, Ohře, Vltavu či Labe.

 

ČTK

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě