logo Silvarium tisk

Zhruba deset dospělých rysů a několik mláďat a asi stejný počet vlků žije v současné době v Beskydech. Velké šelmy v pátek a v sobotu v horách počítala zhruba stovka dobrovolníků z takzvaných vlčích a rysích hlídek. Už po čtyřicáté vyrazili zástupci Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK) a Hnutí Duha do terénu. Není ale sníh, a tak spíše než počet šelem zjistili, kde se zvířata pohybují. „Je to pro nás skutečně důležité. Můžeme vidět, kudy se šelmy pohybují. Například nyní už víme, že často zahynou při překračování rušných silnic na takzvaných migračních koridorech,“ popsal ředitel Regionálního pracoviště Moravskoslezského AOPK František Jaskula. Pokračoval, že v současné době se zde pohybují čtyři vlčí smečky. Pravděpodobně přišly ze Slovenska, kam se také často i vrací.

Celou zprávu najdete zde.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Považujete osiku za vhodnou přípravnou dřevinu?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě