logo Silvarium tisk

Společnost UBM Development Czechia začala v hlavním městě s výstavbou prvních čtyř bytových komplexů ze dřeva. Na tento materiál sází i do budoucna, svazují ji ale normy a legislativa.

Tuzemský trh s nemovitostmi dost možná započal malou revoluci. V hlavním městě vznikají první bytové domy postavené ze dřeva. Projekt s názvem Timber Praha, který realizuje společnost UBM Development Czechia v pražských Řeporyjích, si klade za cíl vybudovat bydlení šetrné k životnímu prostředí. Detaily projektu, výhody i možné nevýhody a vizi do budoucna v oblasti dřevěných staveb přibližuje jednatel společnosti Josef Wiedermann.

Byty v projektu Timber Praha nabízíte jen pár týdnů. Jaký je o ně zájem?

Musím říct, že zájem je obrovský, až možná nad naše očekávání. V prvních dvou dnech spuštění prodeje jsme měli zhruba 90 dotazů od potenciálních kupců, kteří se chtěli dozvědět podrobnosti.

Celý rozhovor najdete v deníku Mladá fronta DNES

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě