logo Silvarium tisk

„Křivoklátsko si národní park zaslouží “. Tak zněl název propagačního materiálu MŽP k tomuto národnímu parku z doby prvního pokusu o vyhlášení někdy v letech 2009-2010, jako by bylo potřeba region národním parkem potrestat, protože si to přece zaslouží....

MŽP se snaží zlomit silný odpor regionu a jeho představitelů proti tomuto záměru a jako součást této informační či mediální ofenzivy vyšel na Ekolistu článek náměstka ministryně životního prostředí Vladimíra Dolejského Proč současný stupeň ochrany nejcennějších křivoklátských lesů nestačí a je třeba národního parku?, kde se autor snaží vysvětlit, proč jde o potřebný a správný záměr. Do diskuse ke vzniku NP Křivoklátsko vstupují i petice.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+5 # schutzmeister@iex.cz 2022-06-09 12:48
"Jenomže u nás si myslíme, že národní park je to nejlepší co v ochraně přírody máme. Cílem snažení v této kategorii je však především ponechání přírody přírodním procesům."

Teda nevím, ale tomu snad nemůže věřit ani sám autor ?
Ponechání přírody samu sobě se tady děje jen na pozemcích bez majitele / a že jich je /.
V parcích ? Znáte pak, kde by se netěžilo, nehasili požáry, nestříleli jeleni, nesázel les, nevyžínali orchidejové louky, nepásl dobytek ?

Jestli tady takový není, tak nechápu logiku, že parky jsou k tomu, nechat to bez lidské činnosti. To tak může tvrdit Bláha a jiní demagogové.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě