logo Silvarium tisk

Evropská komise (EK) schválila německý plán poskytnout státní pomoc v hodnotě 2,2 miliardy eur (zhruba 56 miliard Kč) na dekarbonizaci průmyslové výroby. Komise to dnes oznámila v tiskové zprávě. Plán má urychlit přechod ke klimaticky neutrální ekonomice.

Německo bude tuto podporu poskytovat formou přímých dotací. Státní pomoc budou moci získat průmyslové podniky využívající při výrobě fosilní paliva jako zdroj energie či surovinu. Peníze musejí být využity k projektům, které povedou ke snížení emisí skleníkových plynů minimálně o 40 procent oproti současnému stavu.

Komise dospěla k závěru, že program je v souladu s podmínkami stanovenými v dočasném krizovém rámci státní pomoci. Upozornila rovněž, že plán zahrnuje opatření k omezení nadměrného narušování hospodářské soutěže.

„Program v hodnotě 2,2 miliardy eur podpoří průmysl v investicích do dekarbonizace průmyslových procesů. Pomůže to urychlit ekologickou transformaci. Opatření rovněž pomůže Německu k rychlejšímu snižování závislosti na dovozu fosilních paliv," uvedla místopředsedkyně EK Margrethe Vestagerová, která má na starosti hospodářskou soutěž. Program podle ní zajistí, že možné narušení hospodářské soutěže v důsledku dotací bude udrženo na minimální úrovni.


ČTK

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě