logo Silvarium tisk

Frýdek-Místek nechal během pravidelné podzimní výsadby zasadit 60 stromů a více než 600 keřů. Náklady dosáhly 1,37 milionu korun, což bylo o 70.000 korun více než o rok dříve. ČTK to sdělila mluvčí frýdecko-místecké radnice Jana Musálková Jeckelová.

Naši zkušení referenti pro zeleň vždy vytipují vhodné lokality pro zasazení nové dřeviny, prověří výskyt ochranných pásem inženýrských sítí a také zjistí, jaké jsou v daném místě budoucí záměry města. Následně vyberou vhodné dřeviny," uvedl primátorův náměstek Jiří Kajzar (Naše Město F-M).

Nejvíc stromů nechala radnice vysázet u Hlavní třídy, šlo o 15 topolů. „Anenskou ulici zkrášlí čtyři douglasky tisolisté, tři duby červené a dvě borovice lesní, ulici Svatopluka Čecha zase čtyři velmi odolné kultivary javoru Acer campestre ´Elsrijk´," uvedla mluvčí. Mezi dalšími vysazenými stromy jsou jírovec, třešeň, jabloň, jilm, hloh a střemcha, mezi keři pak skalník Dammerův, růže svraskalá, tavola kalinolistá, kalina pražská, šeřík čínský nebo kolkvície krásná.

V době vegetačního klidu pracovníci magistrátu vyhodnocují, které stromy jsou nebezpečné, suché, jsou hodně poškozené nebo jsou ve špatném zdravotním stavu. Stromy pak ošetřují technické služby. „Stav stromů průběžně monitorujeme a předcházíme tomu, aby například uschlý strom spadl do míst s pohybem chodců nebo kde si hrají děti," uvedl Kajzar.


ČTK

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Domníváte se, že lesnictví potřebuje nové přístupy založené na šlechtění lesních dřevin pro vyrovnání se se současnými problémy?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě