logo Silvarium tisk
Název: Gandalovič vybral šéfa Lesů bez konkurzu
Zdroj: Mladá fronta Dnes
Datum: 06.04.2007
Autor: (tva)
Rubrika: Ekonomika

Praha - Státní podnik Lesy ČR, který vládne miliardovému byznysu se dřevem, má od středečního večera nového generálního ředitele. Vlastně staronového.
    Ministr zemědělství Petr Gandalovič (ODS) nečekaně změnil plány a definitivně do této funkce dosadil dvaačtyřicetiletého Jiřího Holického, který byl dosud řízením firmy s šestimiliardovým obratem jen pověřen. Ještě minulý týden přitom ministerstvo zemědělství říkalo, že na místo šéfa státních Lesů v průběhu dubna vypíše výběrové řízení. A Holický plánoval, že se do něj přihlásí.
    Proč ta změna? Ministr ji zdůvodňuje tím, že je nutná rychlá stabilizace podniku, který posledních několik let vrávorá od jednoho problému ke druhému, a to prý bez ředitele s definitivou nejde. "Státní podnik Lesy ČR se nachází v nesmírně složité situaci v důsledku chybných kroků minulých vedení. Vede spory před antimonopolním úřadem, Evropskou komisí i před našimi soudy kvůli zakázkám z minulých let. Žalobami hrozí i jednotlivé dřevařské firmy," řekl ministr.
    Holický, bývalý šéf krajského inspektorátu firmy v Karlových Varech, je čtvrtým šéfem Lesů za poslední čtyři roky. Soukromé dřevařské společnosti už stihl naštvat svým plánem vrátit velkou část prodeje státního dřeva přímo do rukou svým podřízeným. Moc státního podniku nad lesnickým byznysem by tak ještě vzrostla.
    Podle firem je to návrat k neprůhledným obchodům se dřevem, který otevírá velký prostor pro korupci. Ministru Gandalovičovi se však Holického nápad líbí a plně ho podporuje.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě