logo Silvarium tisk

Netradiční výstavu připravilo Muzeum Těšínska ve své havířovské pobočce ve Výstavní síni Musaion. Jmenuje se Dotkni se přírody – Les a lidé si ji budou moci osahat.

„U haptických výstav se doporučuje na exponáty sahat. Je to i pro návštěvníky, kteří nevidí a místo očí jim slouží ruce. Svět rukama poznávají i malé děti," popisovala průvodkyně Výstavní síně Musaion Eliška Svatoňová. Současná dotyková výstava přibližuje les ve všech jeho podobách. „Les promlouvá barvami, zvuky i vůněmi, existuje v něm však i mnoho míst, která jsou našim očím skryta, ale jsou pro jeho fungování nepostradatelná," uvedla Vendula Zbytovská, přírodovědkyně Muzea Těšínska a jedna z autorek výstavy.

„Lidé si budou moci sáhnout nejen na preparáty savců a ptáků, ale také na živé stromy, větve, kůru, lišejníky, mechy, různé plody a houby. Budou se moci projít i po pocitovém chodníčku. To znamená že na nohou ucítí kamínky, hrabanku, šišky a mechy," líčila druhá z autorek výstavy, kurátorka botanické sbírky Muzea Těšínska Nela Kotásková.

Celý článek najdete v Právu.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě