logo Silvarium tisk

Hladina Vltavy v Českém Krumlově klesla dnes ráno na první stupeň povodňové aktivity, tedy na nejnižší ze tří stupňů. Vyplývá to z aktuálních informací hydrologů. Na třetím povodňovém stupni byla řeka v Krumlově od 28. prosince do silvestra. Poslední den loňského roku klesla na druhý povodňový stupeň.

Nyní je výška hladiny Vltavy v Českém Krumlově pod hranicí dvou metrů. Před týdnem byla téměř o 30 centimetrů vyšší. První povodňový stupeň, který znamená bdělost, je na Vltavě ve Vyšším Brodu. Hladiny jihočeských řek zvedly deště a tání v období před Vánoci a o svátcích. Kvůli tomu vodohospodáři museli upouštět z lipenské přehrady více vody, než do ní přitékalo, což způsobilo zvednutí hladiny Vltavy pod nádrží. Voda v Českém Krumlově nezpůsobila vyšší škody, zaplavila několik sklepů a zahrádek.

Kvůli dešti a rychlému odtávání sněhu na horách se v Čechách dnes opět mohou rozvodnit některé toky. Výstrahu meteorologové vyhlásili do odvolání pro Plzeňský kraj od odpoledne, v dalších horských a podhorských oblastech po obvodu Čech od večera.

ČTK

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě