JT
Ostrov (Kutnohorsko) 29. května (ČTK) - Holding Less, který poskytuje služby vlastníkům lesa, dnes otevřel v Ostrově na Kutnohorsku nové administrativní centrum. Vzniklo rozsáhlou přestavbou historického poplužního dvora. Celkové náklady, včetně nákupu nemovitosti, její opravy a vybavení, dosáhly 120 milionů korun, řekl ČTK generální ředitel firmy Jan Mičánek.
"Díky růstu společnosti jsme začali pociťovat dramatický nedostatek kancelářských prostorů," dodal. Firma měla původně sídlo v nedaleké Bohdanči v areálu vlastní pily a v několika pronajatých budovách. Kvůli nedostatku místa původně uvažovala o stavbě nové administrativní budovy na zelené louce, na konci roku 2005 ale koupila od soukromého majitele zpustlý areál zámku se statkem v Ostrově a zahájila jeho rekonstrukci.
"Na zdejší prostředí je to velice stará nemovitost, první vlastníci jsou doloženi už z 13. století. Považujeme za jisté, že už od 12. století to tady bylo osídleno, pravděpodobně to mělo původně vazbu na sázavský klášter," uvedl Mičánek. Areál měl podle něj hodně vlastníků a pestrou minulost. V roce 1926 se rozdělil a majitelem zámku se zahradou se stala obec, která v něm otevřela školu. Hospodářský dvůr spravoval stát.
Po zrušení místního obecního úřadu sloužil zámek jako rekreační středisko ministerstva vnitra, které ho později prodalo soukromníkovi. Ten po roce 1989 koupil od restituentů i přilehlý hospodářský dvůr. Opravit se mu ho ale nepodařilo, nabídl ho proto společnosti Less. "Zdědili jsme to v hrozném stavu, v mnoha ohledech to bylo neopravitelné, ale dali jsme to do pořádku," konstatoval Mičánek.
Holding Less loni zvýšil tržby na 4,5 miliardy korun z předloňských 2,2 miliardy Kč. Důvodem výrazného růstu byla likvidace následků orkánu Kyrill. Letos firma očekává tržby kolem 3,5 miliardy Kč. Less má firmy v Rusku, na Ukrajině, dva podniky na Slovensku, působí ve Francii, Rakousku a Polsku. Dohromady zaměstnává zhruba 1300 lidí, včetně sezonních pracovníků má až 2000 zaměstnanců.
jt dvd
Monitoring médií
- pátek 12. prosinec 2025
- SVOL: Sběr materiálu pro adventní výzdobu má svá pravidla. SVOL upozorňuje na zákonná omezení (svol.cz)
- Partnerství pro budoucnost: Lesy ČR a Lesnická akademie Trutnov v nominaci na cenu kraje (lesycr.cz)
- Krkonošské lesy jsou v nejlepším stavu za posledních 200 let, říká mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný (ČRo - regina.cz)
- Kronospan expanduje v Severnej Amerike (drevmag.com)
- Umělým vánočním stromkem ty živé nezachráníme. Ředitel Lesů ČZU radí, jak jehličnan udržet zelený až do jara (denikn.cz)
- Vánoční stromky rozvážejí lesníci do azylových domů, dětských domovů i nemocnic (lesycr.cz)
- Lesy otáčí a vypouští víc CO₂ než lidé? Tak to úplně není, ale změna se děje (seznamzpravy.cz)
- Středočeský kraj příští rok rozdělí mezi ekologické projekty 8,5 milionu korun (ČTK)
- čtvrtek 11. prosinec 2025
- Dohoda o hospodaření na Křivoklátsku je uzavřená (lesycr.cz)
- Monitorovací výbor programu Interreg Česko – Sasko podpořil 10 přeshraničních projektů (crr.gov.cz)
Anketa
Poslední komentáře
-
Ruský lesnický průmysl očekává v roce 2026 prudký pokles produkce kvůli sankcím a vysokým nákladům
, Včera:lol: :lol: :lol: Odkaz jsem si neuložil, ale je to z diskuze na jakémsi ... -
Ruský lesnický průmysl očekává v roce 2026 prudký pokles produkce kvůli sankcím a vysokým nákladům
, VčeraNekoukejte a nevěřte tolik lhářům a masírce z ČT a jiných podobných ... -
Ruský lesnický průmysl očekává v roce 2026 prudký pokles produkce kvůli sankcím a vysokým nákladům
, VčeraA je třeba poznamenat, že situaci také zhoršilo zavedení elektronických ... -
Optimální intenzita probírek podporuje odolnost smrkových monokultur, uvádí nová studie
, Před 3 dnyA pak je tu třeba si uvědomit, proč v praktické taxaci to číslo tedy, aspoň ... -
Optimální intenzita probírek podporuje odolnost smrkových monokultur, uvádí nová studie
, Před 4 dny"Zakmenění není o dotyku větví (korun) stromů, ale o ploše, kterou ... -
Stavby s vůní dřeva: nový dokumentární film o moderních dřevostavbách v ČR (fld.czu.cz)
, Před 4 dnyJenom je zajímavý, že ač ze dřeva, v čechách z toho nakonec pohledově vyjde ... -
Optimální intenzita probírek podporuje odolnost smrkových monokultur, uvádí nová studie
, Před 5 dnyČínská AI k tomu praví.... Jestli věříte tomu blábolu čínské umělé ... -
Podzimní houbařská sezóna končí. Lesní stráž řeší špatné parkování i pobíhající psy (Pardubický deník)
, Před 1 týdnem"V dnešní době rostou ve vlhčích a vyšších polohách regionů Sauerland a ...













