logo Silvarium tisk

Lesníci z Městských lesů Hradec Králové v minulých dnech začali v hájovnách prodávat vánoční stromky. Jejich ceny většinou zůstaly na loňské úrovni, zlevnily borovice černá a smrk pichlavý. Na předvánoční trh by měli lesníci dodat přes 2 000 kusů stromků. Chystají také prodej ryb, který bude na několika místech v Hradci Králové 21. až 23. prosince. Kapra a jeho dovoz si lidé budou moci u Městských lesů opět objednat po internetu, řekla dnes mluvčí radnice Kateřina Šmídová.

Vánoční stromky lesníci prodávají v hájovnách Marokánka a Zelený sloupek, od 15. prosince je budou letos poprvé prodávat i na parkovišti u obchodního centra Orlice park. Hradeckého kapra si lidé mohou zatím koupit na sádkách u rybníka Datlík. Pár dní před Vánoci je lesníci budou prodávat před starou radnicí na Velkém náměstí, u hájovny Zelený sloupek a u center Orlice park a Atrium.

Borovice lesní je u hradeckých lesníků za 300 korun po loňských 290 korunách. Smrk ztepilý stojí nadále 250 korun a kavkazská jedle nadále 600 korun. Borovice černá a smrk pichlavý zlevnily na 400 korun z 450 korun loni. Ostatní druhy jedlí jsou dál za 500 korun. Ceny za stromek jsou bez ohledu na jeho výšku. Za kilogram kapra Městské lesy účtují 125 korun, loni při vánočním prodeji byla cena 110 Kč/kg.

Kaprů na prodej mají lesníci nachystáno zhruba 12 tun. „Prodej kapra přes internet jsme spustili před dvěma lety a setkal se s obrovským ohlasem. Loni se nám prostřednictvím této služby podařilo rozvézt téměř čtyři tuny ryb,“ uvedl ředitel Městský lesů Milan Zerzán. Objednávky budou lesníci přijímat do 19. prosince.

ČTK

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě