logo Silvarium tisk

Přemnožená zvěř škodí Křivoklátsku a je třeba ji redukovat. Takový byl jeden z hlavních argumentů, který předložila ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) zastupitelům Středočeského kraje, když jim na posledním jednání v tomto týdnu předestřela, v jaké fázi je proces vyhlašování národního parku. Vzniknout by měl na 16 procentech stávající chráněné krajinné oblasti a zahrnout má nejvzácnější lesní lokality. Cílem je vytvořit bezzásahové území a zásadně změnit hospodaření ve zdejších lesích. To je druhý hlavní argument. Proti se ale stále staví obce z okolí.

Celý článek najdete v deníku Právo

Komentáře  

+20 # Lynx 2022-06-30 22:34
Ta ženská je neuvěřitelně hloupá a proto papouškuje našeptaná "moudra" od ekofanatiků

Předvolební sliby fuč a povolební činnost vesměs destruktivní.
Lhala i o Bečvě, bojí se sáhnout na Geusse a už vůbec nedokáže zpacifikovat zelené fanatiky na ministerstvu.

https://www.youtube.com/watch?v=nX5xnn54Foo&t=233s
+25 # Přemek 2022-06-01 19:39
Tito zelení fanatici a parazité si hledají jen zástupné problémy a lžou,včetně jejího náměstka Dolejského,a po vyhlášení bude hodně věcí jinak. Zažil jsem to při vzniku NP Šumava na Prášilech. Po vzniku parku dojde k omezení lidí,rozšíření tzv.zakázaných zón, zákaz sběru lesních plodů, zákaz palivového dřeva, ztráta práce v lese a nápor tisíců turistů. Na ˇ3umavě jsou kopce holé, tetřev je na vyhynutí,tetřívek vyhynulý a v lese hnijí stovky tisíc kubíků dřeva(paradox v dnešní energetické krizi). Nyní začali řádit tito zelení parazité na Boubíně a je tam zákaz vstupu. Grant na zadržování vody na Šumavě(150 milionů!!)je další komedie,když jsou kopce bez lesa. Co čekat,když ředitel Hubený na kameru řekne,že na holině a ve stojatém lese je stejné klima a náměstek Kozel prohlásí,že největší harvestory,které tam těží jsou šetrnější než koně,protože ty dělají svými podkovami větší škodu.
+31 # bergfreund 2022-06-01 13:43
...Vážená p. Hubáčková....z vlastní zkušenosti vím, že lesu víc škodí MŽP a její ministři a náměstci než všichni jelení atd....viz působení Vašeho poradce exministra Ambrozka / ten se bál i jednat s obcemi/ tak tam posílal míkala Míku...nakonec musel dát příkaz expremier Spidla..aby se na utajeném jednání,kam přijel zadem přes kuchyn v cyklistickém..potkal se starosty..takové máte poradce.....,, další exministr Brabec...hotová zkáza pro živ.prostředí... tj tragický obrázek....hnus za naše peníze... :-x :-x

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě