logo Silvarium tisk

Jak by mohla inspekce napravit svoji reputaci V dětství nás ve škole strašili: „Počkejte, až přijde inspektor.“ Ve skutečnosti inspektor kontroloval spíše učitele než žáky, ale na to jsme přišli až mnohem později. Když už to s naším životním prostředím začátkem devadesátých let vypadalo zvlášť bledě, byla zavedena inspekce životního prostředí (ČIŽP). Parlament před více než třiceti lety udělal velký krok správným směrem zřízením jednotné inspekce namísto dříve samostatných odpadových, vodních a vzdušných inspekcí a přiřadil k nim les, přírodu a krajinu.

Celý článek najdete v deníku Právo

Komentáře  

+10 # Starý 2023-09-14 12:41
Inspekce má a dříve měla vždy smysl, i když se to někomu nelíbí.
Ovšem v dnešním pojetí politické reprezentace a jejích kroků k destabilizaci čehokoli co funguje je to složité cokoli pořádně kontrolovat.
Zatím to vypadá, že se bude cokoli nesmyslně rušit a pak se opět budou hledat odborníci, kteří už ale budou pracovat jinde ... do stejné řeky dvakrát nevstoupíš....

Na Bečvě dle všeho nefungovala inspekce ochrany přírody..., ale dle zpráv v médiích budeme rušit inspekci lesní !

TO JE KOCOURKOV JAK VYŠITÝ.

STAČÍ SLEDOVAT NAŠI POLITICKOU REPREZENTACI A KAŽDÝ SI UDĚLÁ OBRÁZEK ..., i já stařec a si říkám, že mi to už nemyslí.

Ovšem Fialka se činí a kde vezme finance na "poradce a experty", co mu takto objektivně radí, no přeci pokrátí důchody !!

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě