logo Silvarium tisk

Mendelova univerzita má z brněnských vysokých škol nejblíže k přírodě a životnímu prostředí. Od letošního září i díky dotaci téměř sto milionů korun proto otevře rovnou tři obory, které reagují na změnu klimatu a jsou také v souladu s evropskou politikou Green Deal, jež má lidstvo vést ekologickým směrem s důrazem na udržitelnost. Čtvrtý studijní program se navíc připravuje. Nejen jako jediná v Česku, ale dokonce v Evropě otevře Mendelova univerzita na podzim obor zaměřený na školkařství a šlechtění dřevin. „Školkařství mělo boom někdy v 70. letech minulého století, dnes je spíš tlak na přirozenou obnovu,“ vysvětluje vedoucí ústavu zakládání a pěstění lesů Radek Pokorný.


Celý článek najdete v MF DNES

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě