logo Silvarium tisk

Zdědili jste kus lesa a první, co vás napadlo, bylo, že v něm začnete těžit dřevo a to následně prodávat? Skvělý nápad! Ještě před tím si ale pečlivě nastudujte, jak taková těžba dřeva musí ze zákona probíhat.


Celý článek si můžete přečíst zde.

Komentáře  

+2 # schutzmeister@iex.cz 2024-04-05 12:05
"Těžba nad 3 m³/ha se například neobejde bez speciálního povolení lesního hospodáře od orgánu státní správy lesů. Bez něho je kácení trestným činem s patřičnými sankcemi."

Zajímavý je, že zatímco nad sběru klestu je široká debata, o téhle záležitosti jsem k novému zákonu žádný šum nezaslechl.
Přitom pro mnohé sedláky je to jeden z důvodů, proč mají své lesíky zanedbané.
Nechat si udělat nahodilku či probírku od akciovky je většinou z říše snů - většinou krom odvozu dřeva musíte ještě dost přitlačit ze svého.
Takže z půlky suché borovice prostě necháte padat a jen naložíte přívěs na zimu.
Probírky pak jsem neviděl, že by někdo dělal - co uschne a padne, většinou tak zůstane.
Jsou světlé vyjímky, já je ale neznám.
Zatímco klest už dneska krom vodáků a skautů nesbírá nikdo. Aby to děda ze vsi odvezl, musí to mít aspoň dvacet čísel průměr, jinak se toho nikdo ani nedotkne.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě