logo Silvarium tisk

Zbyla jen doutnající černá plocha a očouzené kmeny stromů. Před rokem zasáhl České Švýcarsko ničivý požár, který se dvacet dní proháněl jedenácti sty hektary národního parku. Jeho vedení se po uhašení rozhodlo, že přírodu nechá, aby si s následky ohně poradila sama. Jak se spáleniště za dvanáct měsíců proměnilo, ukazují srovnávací fotografie Aktuálně.cz.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+19 # Rensa 2023-07-28 10:21
Každá holina se po roce zazelená. Buření, náletovými dřevinami. To poznal každý, kdo musel do dvou let zalesnit. A pak pilně ožínat.
Ale - když tisíc ha spáleného lesa není škodou na životním prostředí (nevím o tom, že by Inspekce zahájila řízení, např. proti neznámému pachateli či řediteli parku), tak proč za pár kůrovčáků či odřených stromů jsou sekány pokuty?

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě