logo Silvarium tisk
Název: Jaký význam dalo ministerstvo šumavské konferenci v Srní?
Zdroj: Táborský deník
Datum: 27.09.2007
Podtitulek: polemika
Rubrika: PUBLICISTIKA

Před týdnem jsem měla možnost být přítomna na mezinárodní konferenci v Srní, nazvané "Šumava - Zelená střecha Evropy II".

Byla zde přítomna kapacita lesních odborníků od mladých začínajících přes všechny věkové skupiny až po nejstarší generaci zastoupenou vyhlášenými odborníky z univerzit.
Co mě velice překvapilo, z Národního parku Šumava byl přítomen pouze Libor Hošek a za ministerstvo životního prostředí nový náměstek František Pelc, který je ve své funkci teprve necelé dva měsíce. Proto jeho odpověď několikrát zněla "nevím, jsem ve funkci náměstka teprve krátce".

Z toho vyplývá, že ministerstvo nevěnovalo této konferenci žádný význam, protože jinak by se zúčastnilo více zaměstnanců správy a ministerstva, pan ředitel z Bavorského parku by tam nebyl sám a na naší straně by seděl člověk, který by mu byl stejným partnerem a nebál se odpovídat přímo jako ředitel z Bavorského parku. Téměř všichni vydrželi až do konce včetně pana ředitele. Je vidět, že Bavorákům na jejich parku záleží a také na tom, aby měl co nejlepší jméno a popřípadě ho obhajovali.

To se na naší straně z vedení parku ani ministerstva nenastalo. Byla to výjimečná situace, kdy měli možnost říci lidem, proč mají chtít na svém území park, jak se v něm chovat a jak hledat společné cesty a cíle. A když už ne na konferenci, tak alespoň po ní v diskusi.

Stanislava Barantálová členka Rady NP Šumava

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký druh zvěře vám působí největší škody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě