logo Silvarium tisk

Vojenské lesy a statky ČR, s.p., (VLS) již tradičně na jaře povolávají dobrovolníky a milovníky přírody na akci Ukliď Brdy 2026, která se koná v rámci celonárodní iniciativy Ukliďme Česko 2026.

Téměř 305 kilometrů návštěvnických tras, rozdělených do 31 úseků, kde je potřeba uklidit. To je cíl letošní akce Ukliď Brdy. Pro dobrovolníky připravily VLS trasy v délce od 5,5 do 12 kilometrů.

Hlavní den kampaně Ukliď Brdy nastane 28. března od devíti hodin. „Lidé se můžou zapojit od pátku 20.3. do neděle 29.3. a uklidit svoji zvolenou trasu ve dne i čase, který jim vyhovuje. Od 20. března budou k dostání pytle a rukavice pro sběr odpadků na všech pěti brdských lesních správách (Jince, Obecnice, Mirošov, Strašice, Nepomuk),“ uvedl mluvčí VLS Petr Toman.

Celou zprávu najdete zde.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Je pro vás příspěvek motivací k založení spolku či družstva?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS Národní lesnický institut ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě