Má stát úkolovat myslivce? Má jim předepisovat kvóty ulovené zvěře? Má za jejich nesplnění udílet pokuty? Tyto otázky jsou ve vzduchu už od jara. Od chvíle, kdy vláda schválila návrh novely zákona o myslivosti a poslala ho do sněmovny.
Celý článek najdete zde
Je vláda společným nepřítelem myslivců a bývalých feudálů? Do veřejné debaty se poprvé zapojil i syn Schwarzenberga (lidovky.cz)
Monitoring médií
- pátek 19. červen 2026
- Ekologové: Jmenování Straky do čela ČIŽP může oslabit ochranu české přírody (ČTK)
- V Plzeňském kraji se loni vytěžilo méně dřeva než předchozí rok. I tak je region druhý v republice (irozhlas.cz)
- Invazní patogen ohrožuje evropské lesy, škody mohou přesáhnout stovky milionů eur ročně (ldf.mendelu.cz)
- Pozvánka na 5. ročník Lesnického dne 2026 (fld.czu.cz)
- Lesy ČR vrací vodu do krajiny i díky dokončené revitalizaci Ospitského potoka (lesycr.cz)
- Lidé v Sušici vyhlásili boj invazní netýkavce, budou ji vytrhávat u Otavy (ČTK)
- Výzkum MENDELU o dopadech požárů na suchomilné brouky ocenila britská Královská entomologická společnost (mendelu.cz)
- Legendární sherwoodský dub spojený s Robinem Hoodem odumřel (ČTK)
- čtvrtek 18. červen 2026
- Zástupci opozice kritizují nové ředitele ČIŽP a KRNAP, označují to za výsměch (ČTK)
- Ministr Červený jmenoval ředitelem KRNAP Petra Moravce, odborníka na těžební technologie. Tento krok vyvolává obavy o směřování národního parku (hnutiduha.cz)















Komentáře
Tak proč by se v tomto nespojili do jednoho holportu.!!
ZAČÍNÁ NÁM ÉRA NOVÉHO SOCIALISMU ??? KDY NÁM BUDOU URČOVAT TYTO DVĚ SKUPINY???
ZÁROVEŇ TVRDÍ ŽE JSOU DEMOKRATÉ