logo Silvarium tisk

Vědecké experimenty v terénu obvykle vychází z předem důkladně promyšlených hypotéz, dobře připravené metodiky, jsou podchycené velmi sofistikovaným uspořádáním a realizovány pod bedlivým dozorem, za průběžného sběru dat a dlouhodobého monitoringu. Pro malé pole s ječmenem v Cambridgeshire to neplatilo. V roce 1960 tu na čtyřech hektarech zemědělské půdy vznikla pokusná plocha prostě jen z badatelské zvědavosti.

Celý článek najdete zde.

Komentáře  

+7 # schutzmeister@iex.cz 2021-07-28 11:59
To funguje i u nás.
Mám takový "pokusný plochy" pod úlama, na 3K v 550m podhůří Šumavy - uprostřed pastviny, kde se jen Jéztdákům nechtělo křoví od války vyřezávat.
Trnku nahradí hlavně třešeň, dub a hruška, trocha jasanu a javor tam není, jinak by ho bylo dost.
Nejhezčí je pozorovat přerod trnky na dub - když se povede nálet, tak za 20 let je trnka pryč a duby jsou jak fík.
Ale moc tomu nefandím. škoda krásných luk, natož polí. Tolika práce s tím bylo.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Domníváte se, že lesnictví potřebuje nové přístupy založené na šlechtění lesních dřevin pro vyrovnání se se současnými problémy?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě