logo Silvarium tisk
Název: Jihočeské lesy zvýšily zisk
Zdroj: Českobudějovický deník
Datum: 28.05.2007
Autor: (čtk)
Rubrika: Podnikání

České Budějovice/Akciová společnost Jihočeské lesy České Budějovice vykázala loni zisk 27,3 milionu korun, což je meziročně o 68 procent více. Celkové výnosy vzrostly dvakrát, když vloni činily 604 milionů korun. Před dvěma lety jedna z předních těžařských firem v zemi zakončila hospodaření s výnosy zhruba 300 milionů korun.
Jihočeské lesy České Budějovice získaly po lednovém orkánu smlouvy na odstranění zhruba patnácti procent kalamity ve státních lesích. Odpovídá to zhruba půl milionu metrů krychlových dřeva z více než 3,3 milionu metrů krychlových polomů. Nejvíce zakázek získala firma Less & Forest, která má vytěžit z kalamity asi pětinu.
Základní kapitál Jihočeských lesů České Budějovice je 700,4 milionu korun, společnost zaměstnává přes 300 pracovníků.

(čtk)

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě