logo Silvarium tisk

Myslivci nesouhlasí s vládní novelou mysliveckého zákona a někteří mluví o tom, že se svým koníčkem skončí. „Bez této novely a bez navazující novely lesního zákona nedosáhneme jednak moderního systému myslivosti v České republice, nedokážeme smysluplně a účinně obnovovat lesy po kůrovcové kalamitě a nedosáhneme pestré krajiny pro příští generace,“ říká ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.

 

Celý rozhovor najdete zde.

Komentáře  

+4 # Starý 2024-06-21 07:04
Nelze zde jen kritizovat a proto musím i chválit vůli ministra (i když strana kterou zastupuje je mi zásadně nevolitelná) zákon, alespoň malé změny ku prospěchu lesa pochválit a kvitovat pokud se povede.
Je to sic pozdě, ale předchozí o tom jen plkali.

Tak hodně vůle v prosazení změn !!!

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě