logo Silvarium tisk

Změna skladby lesů po kůrovci ovlivní rovněž ekonomiku spojenou s těžbou dřeva. Smrk totiž kvůli široké škále využití bude složité nahradit. BESKYDY Kůrovcová kalamita v kraji je pryč. V širším měřítku přinesla změny v druhovém složení lesů, což dělá radost hlavně ochráncům přírody. Pro lesní hospodáře už snižování ploch osazených smrky takové nadšení neznamená, zejména kvůli ekonomickému hledisku, a na pilách je to v dlouhodobém měřítku doslova otázka přežití. Naprostá většina zpracovatelů dřeva v kraji je totiž orientována na jehličnany, především na smrk. A výrobu by při přechodu na listnaté stromy museli měnit úplně od základu.

Celý článek najdete v týdeníku 5plus2.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Považujete osiku za vhodnou přípravnou dřevinu?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě