logo Silvarium tisk
Název: Kalamita zmizí do léta
Zdroj: Právo
Datum: 03.04.2007
Autor: (rup)
Rubrika: Severní čechy

ÚSTÍ N. L.
- Značné škody, které v lednu v lesích v Ústeckém kraji napáchala vichřice, budou do června letošního roku odstraněny. Slíbili to ministru zemědělství Petru Gandalovičovi (ODS) zástupci Lesů ČR a dřevařských firem.
    V celém kraji podle vedoucího teplického inspektorátu Lesů ČR Jana Ferkla vichřice poničila minimálně 135 000 metrů krychlových dřeva, 110 000 metrů krychlových připadá na státní lesy, nejvíce u lesní správy Rumburk. Zhruba třetina polámaných stromů je již zpracována, veškeré poničené stromy budou odstraněny do poloviny roku.

Regionální mutace| Právo - Ústecký kraj

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Domníváte se, že lesnictví potřebuje nové přístupy založené na šlechtění lesních dřevin pro vyrovnání se se současnými problémy?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě