logo Silvarium tisk

V Praze byl zahájen tradiční salon dřevostaveb. Letos s výrazným zaměřím na ochranu životního prostředí. Lesy nám pomáhají překonávat současnou klimatickou změnu. Hrají klíčovou roli v rámci planetárních toků oxidu uhličitého. Podle vedoucího katedry ekologie lesa Miroslava Svobody z České zemědělské univerzity budou v následujících kritických 30 letech lesy poutat v biomase více uhlíku, než kolik se bude uvolňovat do atmosféry. Neplatí to však pro všechny státy. Zároveň by lidé měli více využívat produktů lesa, tedy dřeva, a měli by špatnou klimatickou situaci pomoci zvrátit i zvýšeným počtem výstavby obydlí ze dřeva.

Celý článek najdete zde

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě