logo Silvarium tisk
Název: Ke sloučení lesnických škol dojde z koncepčních důvodů
Zdroj: Krkonošský deník
Datum: 01.08.2007
Autor: PAVEL CAJTHAML
Rubrika: Krkonošsko

Není pravda, že by školy v Trutnově a Svobodě nad Úpou měly málo žáků. Naopak. Všechna místa jsou obsazena, někteří zájemci o studium byli odmítnuti.

Trutnov, Svoboda nad Úpou/Důvodem ke sloučení lesnických škol není malé množství žáků, ale dlouhodobý záměr lesnického vzdělávání v Hradeckém kraji. A také schválená koncepce, kterou při konkurzu na místo ředitele lesnické školy v Trutnově předložil její dnešní šéf Jan Korbelář. Měla by tak vzniknout špičková škola. "Nejedná se o sloučení škol z nedostatku žáků, ale o vybudování kvalitního lesnického vzdělávacího zařízení v Česku, které si najde pevné místo v evropském prostoru," tvrdí ředitel školy. O sloučení lesnických škol - Střední školy lesnické a zemědělské ve Svobodě nad Úpou a Vyšší odborné školy lesnické a Střední lesnické školy v Trutnově - jsme informovali v sobotu. A to s odkazem, že jako u dalších škol v kraji je důvodem nízký počet žáků.

dokončení na str. 03

dokončení ze strany 1

To ale Korbelář, který je momentálně ředitelem obou škol, důrazně odmítá. "Na rozdíl od ostatních středních škol v kraji mají obě lesnické školy naplněnou kapacitu. Pro nový školní rok jsou všechna studijní místa plně obsazena a u prvních ročníků máme maximální počet třiatřiceti žáků ve třídě. Zájem o studium oboru Mechanizace a služby vysoce převyšuje možnosti školy. Byli jsme nuceni odmítnout řadu zájemců tohoto studia z kapacitních důvodů," vysvětlil. Obě školy se mají sloučit ještě se Školním polesím. A to k 1. lednu 2008. "Jako jedna příspěvková organizace tak bude škola připravovat odborníky v oblasti středního, úplného středního, vyššího odborného vzdělávání a vysokoškolského vzdělávání bakalářského směru," doplnil Korbelář. V následujícím školním roce 2008 až 2009 škola nabídne dva nové maturitní obory - Přírodovědné lyceum a Ochrana přírody a prostředí.

Foto - POPULÁRNÍ ZÁVODY. Lesnická škola ve Svobodě nad Úpou se v posledních letech mimo jiné proslavila pořádáním závodů v práci s motorovou pilou. Nyní by se měla spojit s lesnickou školou v Trutnově a Školním polesím. V Trutnově by tak měla vzniknout jedna špičková škola.
Ilustrační foto Deník/Aleš Vaníček

PAVEL CAJTHAML

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě