logo Silvarium tisk

Jak vypadá strom napadený kůrovcem, jak velkou část území naší republiky pokrývají lesy, či kolik kyslíku vyrobí za den vzrostlý dub, se dozvěděli Kladrubané, kteří vyrazili v sobotu 14. května na naučnou vycházku Hajný je lesa pán. A nejen to. Revírník Martin Tůma, pracovník Lesů ČR, provedl více jak čtyři desítky malých i velkých milovníků přírody a lesa připravenou trasou, kde na všechny účastníky čekaly nejrůznější zajímavé úkoly.

Tematické přírodovědné otázky potrápily malé i velké. Nakonec se díky revírníkovým znalostem všichni přítomní dočkali správných odpovědí a navíc se dozvěděli spoustu zajímavých informací.

Celý článek najdete zde

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete působení dosavadního generálního ředitele Lesů ČR Dalibora Šafaříka za úspěšné?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS Národní lesnický institut ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě