logo Silvarium tisk

Lovec, který zastřelí v národním parku jelena nebo daňka, si už nebude moct nechat jeho paroží. Ministerstvo životního prostředí v pondělí schválilo změnu směrnice, podle které bude trofej nově připadat správám rezervací. Šéf resortu Petr Hladík (KDU-ČSL) tím reaguje na podezření, že úředníci národních parků a ministerstva pořádají lovy pro své známé a obchodní partnery.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+6 # Přemek 2023-10-15 13:32
Všechny tyto zelené parazity zrušit. V NP Šumava dostávají zaplaceno zaměstnanci tisíci koruny za odstřel zvěře, měli by střílet v rámci práce. Další nesmysl je,že externí lovci odlehčí perzonálu,musí mít výždy doprovod z řad perzonálu. Vrcholem je,že v NP Šumava střílí a stříleli i vědci(HRUŠKA)který si přes granty udělali z ochrany přírody udělali byznys.Je to propletený klientelizmus a černá díra na peníze daň.poplatníků pro pár vyvolených.Hladík jen plká a nic se nezmění.
+13 # Rensa 2023-10-13 19:33
Odpadá hlavní důvod pro vyhlášení Národního parku Křivoklátsko?

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě