logo Silvarium tisk

Jana Peroutková, moderátorka ČT
V Česku je kolem 500 rozhleden. Trend stavět vyhlídky se do tuzemska dostal z Anglie a Německa na konci devatenáctého století. Na začátku toho současného nastal další boom. Evropská unie totiž tyto stavby štědře podporovala desítkami milionů korun z dotací.

Michal Kubal, moderátor ČT
Oblíbeným materiálem je přitom dřevo. To ale dlouho nevydrží. Životnost věží je obvykle 20 let. Za poslední dekádu tak bylo nutné zbořit nebo zavřít desítky vyhlídek. Podle odhadů techniků potřebuje rekonstrukci asi polovina dřevěných rozhleden, které byly postaveny před rokem 2015.

Celou reportáž najdete zde.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Jak reagujete na neurčitý stav EUDR ke konci roku?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS Národní lesnický institut ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě