logo Silvarium tisk

Ústecký kraj je regionem historických rozporů. Původně území vznosných měst a novověké vzdělanosti, ve 20. století spíše zásobárna průmyslových surovin a levné energie. Na prahu 21. století se naskýtá příležitost trend otočit: transformací regionální ekonomiky, dokončením obnovy území a vyřešením sociálních problémů. Tato transformace je jedinečnou příležitostí – pokus je pouze jeden a ve hře je doslova budoucnost regionu. Jak by tedy měla vypadat rekultivace těžbou devastovaných území, aby se jednalo o obnovu podněcující místní komunitu i lokální ekonomiku? Jen málokterý jiný region České republiky prošel ve své minulosti obdobnými turbulencemi. Současně jen málokterý jiný má dnes obdobně silnou motivaci ke změně.


Celý článek najdete v a2larm.cz.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Domníváte se, že lesnictví potřebuje nové přístupy založené na šlechtění lesních dřevin pro vyrovnání se se současnými problémy?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě