logo Silvarium tisk
Název: Křeslo šéfa jako popravčí špalek
Zdroj: Mladá fronta Dnes
Datum: 31.03.2007
Autor: Martin Polívka
Rubrika: Kraj Plzeňský

* K věci

Šumava je místo, kde se nesmiřitelně střetávají zájmy ekologů, dřevařů, turistů a místních obyvatel. Rozdílnost těch zájmů se zdá po letech planého handrkování tak obrovská, že křeslo ředitele připomíná nezúčastněnému pozorovateli ze všeho nejvíc popravčí špalek. Je vlastně až s podivem, jak málo hlav na něm za ta léta padlo. Všeobecně přijímaná vize o budoucnosti Šumavy se ale za patnáct let taky nenarodila. Národní park musí splňovat jistá kritéria, znamenající soumrak těžby dřeva. Až někdo naznačí místním lidem, čím se jednou budou živit, případně jim s tím pomůže, bude se mu jistě jednat lépe. A že budoucností národního parku jsou turisté, o tom asi moc pochyb není. Šumava by se jim měla víc otevřít a naučit se z nich žít stejně, jako kdysi z drancování lesa.

O autorovi: Martin Polívka, redaktor MF DNES

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - plzeňský kraj

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě