logo Silvarium tisk
Název: Krize lesního hospodářství v Česku
Zdroj: Radiožurnál
Datum: 23.05.2007
Moderátor: Blanka Číhalová
Relace: Ozvěny dne 7:00

Moderátor (Blanka Číhalová):
České lesní hospodářství je podle podnikatelů v lesnicko-dřevařském odvětví v krizi. Firmám vadí způsob, Jakým chce státní podnik Lesy České republiky v příštích letech obchodovat se dřevem. Ve společném prohlášení vyzvala Konfederace lesnických a dřevozpracujících svazů Lesy České republiky, aby přípravu tendrů do roku 2010 zastavily. Podle Rostislava Staňka ze Sdružení podnikatelů v lesním hospodářství chtějí vytvořit vlastní koncepci, kterou státu nabídnou.

Host (Rostislav Staněk):
Vznikl tady jednotný názor, že to co předvedly nebo představily Lesy české republiky jako svoji lesnickou koncepci, je špatně. Já se potom ptám, jakou formou máme říct, že to je špatně, když Lesy České republiky nebo Ministerstvo zemědělství nás v současné době nepřizvalo k tomu vytvoření té koncepce.

Moderátor (Blanka Číhalová):
Vedení společnosti Lesy České republiky se diskuzi s podnikateli nebrání a dodává, že své záměry už několikrát konfederaci představilo.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě