logo Silvarium tisk

Češi milují procházky do lesů a jsou mimořádně citliví na jakýkoliv zásah, který se v lesních porostech děje. Proto v okamžiku, kdy se začaly po Kunratickém lese rozléhat zvuky motorových pil a těžké techniky, začali bít na poplach ti, kteří v blízkosti lesa bydlí.

Obavám veřejnosti se nemůže nikdo divit. České lesy občas připomínají divoký západ a lidé mají v paměti skandály spojené s krádežemi dřeva na Šumavě, články popisující drancování lesů neznámými firmami i poslední kauzu, kdy byl za skandálních okolností ze své funkce odvolán ředitel Lesů ČR.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+1 # schutzmeister@iex.cz 2023-02-21 12:38
"Někomu se může zdát podezřelá rychlost, se kterou naši pracovníci v lese provádějí kácení i odvoz stromů. To se děje z toho důvodu, že v Praze je teplejší klima a zima je zde výrazně kratší."

Možná, že právě chladnější klima může za špatné zvládnutí kalamity na mnoha místech jinde - rozhodně jde o revoluční zjištění. :lol:

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě