logo Silvarium tisk

Revírník Jakub Tulach má v Ledči nad Sázavou na starosti místní les. Stejně jako mnozí další i on zde bojuje s kalamitou lýkožrouta smrkového známého také jako kůrovec. Lesy ČR, pod které místní porost spadá, používají k vymýcení tohoto škůdce různé techniky – dvě stě let staré „lapáky“, ale i moderní velké harvestory. „Vyhráno rozhodně nemáme,“ říká v reportáži pro iDNES.cz revírník.

Na kraji lesa se scházejí lesní správce Václav Husinec, revírník Jakub Tulach, entomolog Petr Doležal a analytik ochrany lesa Ladislav Půlpán. V boji s kůrovcem mají léta zkušeností, ale jak zdůrazňují, brouk je chytrý. „Minimálně stejně jako včela či mravenec,“ přibližuje Půlpán, který se ochranou lesa před kůrovcem zabývá už téměř třicet let.

Celý článek najdete zde

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě