logo Silvarium tisk

Revírník Jakub Tulach má v Ledči nad Sázavou na starosti místní les. Stejně jako mnozí další i on zde bojuje s kalamitou lýkožrouta smrkového známého také jako kůrovec. Lesy ČR, pod které místní porost spadá, používají k vymýcení tohoto škůdce různé techniky – dvě stě let staré „lapáky“, ale i moderní velké harvestory. „Vyhráno rozhodně nemáme,“ říká v reportáži pro iDNES.cz revírník.

Na kraji lesa se scházejí lesní správce Václav Husinec, revírník Jakub Tulach, entomolog Petr Doležal a analytik ochrany lesa Ladislav Půlpán. V boji s kůrovcem mají léta zkušeností, ale jak zdůrazňují, brouk je chytrý. „Minimálně stejně jako včela či mravenec,“ přibližuje Půlpán, který se ochranou lesa před kůrovcem zabývá už téměř třicet let.

Celý článek najdete zde

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě