logo Silvarium tisk

Vedení CHKO Šumava chce pokutovat Kašperskohorské městské lesy za to, že se o svěřené lesy starají s péčí řádného hospodáře a odklízejí z lesa stromy napadené kůrovcem. Péče řádného hospodáře má jít podle CHKO stranou.

Ještě úplně nevychladly stráně mezi Hřenskem a Meznou, kde hasiči z celé republiky řešili následky experimentu ředitele CHKO České Švýcarsko a už se v médiích objevil další „úžasný“ nápad zástupců CHKO, tentokrát od CHKO Šumava. Tedy z míst odkud se začal lýkožrout smrkový šířit do dalších regionů.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

-8 # schutzmeister@iex.cz 2022-09-29 11:23
Výživnej článek.....
Sám velkej Lavrov by se nemusel stydět....
Většinu léta bylo sucho na troud, takže kdyby si někdo kůrovce, kterej tam byl určitě od července, všimnul, mohli to vytěžit za sucha. Od chvíle co prší, prší do dnes, takže "riziko rozšíření" tam je nulové, klidně to mohli nechat do mrazu. Jediná motivace byla klesající cena kulatiny.
Srovnávat pohyb vojenské techniky s prácí v lese, na to fakt musí mít člověk VUML, jinak to nedá.
To fakt jsou všade takovýhle joudové, který si myslí, že rozbagrovaná paseka je O.K. když se to pak srovná buldozerem ?
Přeci nejde o kůrovce, ale o to, kdo jak svý řemeslo umí. A když to nekdo sprasí a ještě se takhle blbě vymlouvá, a k tomu je mu to úplně u ... ,měl by už jít do důchodu, nebo prodávat lístky na hradě.
Někdy se něco každýmu nepovede, ale trvdit, že takhle to je norma ?
A že s tankem by to neudělal líp ? :lol:
-9 # schutzmeister@iex.cz 2022-09-29 11:45
A takhle to dělají ti nejlepší, kdo by byl ještě na pochybách.
Technice čest soudruzi !

https://www.youtube.com/watch?v=htwEhxjr6Bs

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě