logo Silvarium tisk
Název: Les očima inženýra
Zdroj: Hranický týden
Datum: 27.04.2007
Autor: LIBA MÁTLOVÁ
Rubrika: KULTURA

Hranice/Lesní porosty, dřeviny a rostliny a přirozenost tohoto prostředí zachytil na svých fotografiích Lubomír Kučírek. Jeho výstava z příznačným názvem Les byla zahájena ve středu přátelskou vernisáží v Galerii severní křídlo zámku.

Autor výstavy, rodák z Brna, který nyní žije ve Valašském Meziříčí, Lubomír Kučírek je lesní inženýr. Pracoval v Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů jako samostatný inženýr pro průzkum přírodních poměrů lesa. Právě při této práci poznal také lesní porosty, které svou druhovou dřevinnou skladbou a prostorovou výstavbou byly blízké přirozenému lesu. "Tyto fotografie jsou vlastně fotodokumentace lesních porostů tak, jak jsem je zaznamenal při práci," řekl ke své výstavě Lubomír Kučírek, který získal díky své práci zajímavého koníčka. Zájem o hlubší poznání přírodě blízkých lesních porostů byl koncem sedmdesátých let důvodem autorova přechodu z lesnictví ke státní ochraně přírody, k jejíž činnosti patří i pořizování fotodokumentace, z níž jsou snímky pořízeny. Na snímcích, které byly pořízeny převážně na hřebenech Moravskoslezských Beskyd a Hrubého Jeseníku, dominují porosty národní přírodní rezervace Kněhyně a Praděd. Expozice fotografií v Galerii severní křídlo zámku bude k vidění až do 25. května.

Foto - Lubomír Kučírek rozmlouvá na vernisáži s hranickým výtvarníkem Jaroslavem Jakubcem.
Foto - Liba Mátlová

LIBA MÁTLOVÁ

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě