Název: Les pláče nad řáděním vandalů
Zdroj: Právo
Datum: 07.06.2007
Autor: Jiří Růžička
Rubrika: Střední a východní Morava
Nelegální dráha pro bikros je předmětem stížností návštěvníků uprostřed městských lesů v místní části Valašského Meziříčí Krhová. Dosud neznámí vandalové zde vytvořili blátivé stezky mezi stromy, umělé překážky z přineseného kamene, cihel, dřeva a hlíny. Stromy zde také pláčou pryskyřicí z vyřezaných nápisů a ornamentů.
"Je to hrubý vandalismus a závažné porušení lesního zákona v jeho osmi ustanoveních," rozčileně komentuje situaci lesník Václav Grossmann, jenž dráhu objevil při nedávné kontrole. "Došlo k narušení půdního povrchu, osekání keřového pásma a poškození osmdesát let starých stromů."
Zaměstnance společnosti Městské lesy a zeleň teď čeká nadbytečná práce. Překážky bude nutné odstranit, horší to bude s úpravou stezek.
"Jsou úzké a v těsné blízkosti stromů a keřů. Bude problém uvést je do původního stavu," obává se lesník. Způsobená škoda není zatím vyčíslena, o případu už ale byla informována městská policie. "Dohodli jsme se na častějších kontrolách," uvedl ředitel strážníků Petr Mikliš. "Zaměříme se zvláště na podvečerní dobu a víkendové dny," doplnil Václav Grossmann.
Svévole bikrosařů nenechává klidnými ani představitele radnice. "Části vyznavačů tohoto sportu chceme nabídnout skatepark na pozemcích místní firmy, s níž jednáme o jejich prodeji," říká místostarosta Jiří Pernický (nezávislý). Skatepark by měl navázat na uvažovaný sportovní areál na břehu Rožnovské Bečvy, kde ani hlučnější sportovní aktivity nebudou nikomu na obtíž.
Regionální mutace| Právo - Olomoucký kraj
Monitoring médií
- úterý 29. duben 2025
- Lesy ČR otevřely obory a park Židlochovice, zavřené byly kvůli hrozbě slintavky (ČTK)
- Kontroly na hranicích s Rakouskem zavedené kvůli slintavce a kulhavce skončily (ČTK)
- Kůrovec v Olomouckém kraji na ústupu: Nové technologie pomáhají (region24.cz)
- Hospodaření ve Ždánickém lese inspiruje (lesycr.cz)
- Singltrek Suchák na Orlickoústecku čeká brzy rozšíření, cest bude skoro dvojnásobek (pardubice.rozhlas.cz)
- Parkování na Šerlichu zatím nemá řešení, inspekce potvrdila pokutu (impuls.cz)
- V lesním komplexu Dubík u Č. Krumlova vznikne naučná stezka o stromech (ČTK)
- Expert: Klíšťata se šíří i do vyšších poloh, o jejich výskytu informuje aplikace (ČTK)
- pondělí 28. duben 2025
- Petr Havel: Novela lesního zákona? Bohužel nebude dostatečně účinná, i když mohla být (reflex.cz)
- Nejlepším juniorským dřevorubcem ČR je Jan Šejnoha z frýdlantské střední školy (liberecka.drbna.cz)
Poslední komentáře
-
Hospodaření ve Ždánickém lese inspiruje (lesycr.cz)
Hezká fotečka jak takovej listnatej kotlík dřív či později skončí. A ... -
Hospodaření ve Ždánickém lese inspiruje (lesycr.cz)
Moje skepse pramení z 35letého pozorování jednoho porostu, které by se ... -
Hospodaření ve Ždánickém lese inspiruje (lesycr.cz)
Prořezávka v buku je těžkej problém v chápání lesníka. Tak je to i ... -
Týdenní přehled zpráv z lesnictví a dřevařství (od 14. 4.)
Od Führera k nádrži bukovýho benzínu. :lol ... -
Týdenní přehled zpráv z lesnictví a dřevařství (od 14. 4.)
Mrkněte na kvalitu : https://www.youtube.com/watch?v=pTzbn2ntFrE -
Týdenní přehled zpráv z lesnictví a dřevařství (od 14. 4.)
A už to tam valijó. -
Týdenní přehled zpráv z lesnictví a dřevařství (od 14. 4.)
Leuna v obraze : https://www.youtube.com/watch?v=VWYIACSEdWU -
Týdenní přehled zpráv z lesnictví a dřevařství (od 14. 4.)
Jedna zajímavá zpráva - fašisté v Leuně přecházejí z uhlí na buk ...