logo Silvarium tisk

Chránit města před vlnami horka by měly stromy, zní jeden z častých argumentů. Jenže podle biologa Davida Storcha z Centra pro teoretická studia Univerzity Karlovy ani stromy městům nepomohou. „Zeleň je sice nejlepší klimatizace, ale za cenu velkého odparu. Spotřebuje to hodně vody. Musíme si zkrátka uvědomit, že pokud je vedro, tak prostě je vedro nezávisle na tom, jak naše města vypadají,“ tvrdí v pořadu Jak to vidí... na Dvojce.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+18 # Starý 2023-07-24 13:28
OPRAVDU ??
Co je lepší ve městech, nechat vodu houfně odtéct z betonu a nebo zde mít stromy, které stíní, ano odpařují, ale jen to co spolehlivě zachytí v korunách, kořenovém systému a tím opět zvlhčují vzduch, zlepšují prostředí a dělají mikroklima !!!
Tak se ptám pane vědče, co je lepší ve městě?
1/ prudký odtok vody do př. Černého moře
2/ nebo stromy - odpar, zvhčení vzduchu, mikroklima, stín
JSEM PRO MOŽNOST 2/

a LESNÍCI CO NEROZUMÍ....VŠE SE POHNOJILO, CO LESNÍKY ZAČLI ŘÍDIT BENZÍNOVÍ MAGNÁTI, EKONOMOVÉ, VĚDCI A TD....zalovte v historii příkladem u LČR!!

Ostatně správu ČŠ v době kůrovců už vedli ochránci přírody....tak zvaný Národní Park.

Lesníci to tu vedli posledních cca 300 let a takový kolaps během cca 30 posledních let a zejména cca 3 posledních let, se jim pravda nepovedl a ještě tímto urážíte mé předky, takže hamba vám !

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě