logo Silvarium tisk

Nejméně jeden člověk přišel o život při lesním požáru, který zasáhl jižní část amerického státu Nové Mexiko. Tisíce lidí musely opustit své domovy, píše dnes agentura AP.

Novomexická guvernérka Michelle Lujanová Grishamová v zasažené části státu vyhlásila nouzový stav, protože záchranné složky v regionu na oheň nestačí a je potřeba, aby na ochranu zdraví, životů i majetku přišel na pomoc stát. Díky tomuto rozhodnutí budou uvolněny další prostředky na boj s ohněm a následky požáru.

Evakuováno bylo celé městečko Ruidoso, kde žije asi 7000 lidí a které je oblíbeným cílem pro dovolenou. Oheň poničil více než 500 různých staveb. Podle guvernérky není zatím jasné, kolik domů rychle se šířící plameny zasáhly, zástupci úřadů se tam kvůli požáru ještě nedostali.

V oblasti se v příštích hodinách a dnech očekává příchod studené fronty, která by s sebou měla přinést déšť, ale i vítr. Zasažených je přes 80 kilometrů čtverečních.

Christy Hoodová z Ruidosa řekla, že příkaz k evakuaci v pondělí přišel tak rychle, že si z domova nevzali nic. Utekla se svým manželem, synem, dcerou a dvěma psy. „Nemáme oblečení ani kartáček na zuby," říká. Dodává, že když odjížděli, plameny byly před i vedle ní a že cesta z Ruidosa, která běžně trvá 15 minut, jim zabrala dvě hodiny.

V Kalifornii se hasičům ve stále větší míře daří dostat pod kontrolu rozsáhlý lesní požár, který zachvátil strmý, špatně dostupný terén v hornaté oblasti severně od Los Angeles.


ČTK

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě