logo Silvarium tisk
Název: Lesníci mají práce nad hlavu
Zdroj: Tachovský deník
Datum: 23.01.2007
Podtitulek: Zjistili už i první krádeže padlého dřeva
Autor: Miloš Němec
Rubrika: Moje Tachovsko

Tachovsko - Velkou škodu způsobila lesníkům vichřice, která se regionem prohnala v minulém týdnu. "V průběhu tří dnů, které jsme měli na zpracování údajů o škodě k dispozici, jsme zjistili, že nám živel poškodil sedmdesát tisíc kubických metrů dřeva," informoval nás Václav Lidický, lesní správce Lesní správy Přimda.

Odstraňování následků pohromy věnují lesníci znanou část svého úsilí a techniky. "Do včerejšího dne jsme zpřístupnili státní cesty i další komunikace. Osvobodili jsme telefonní linky a vyčistili vodní toky," vypočítal rozsah dosud vykonaných prací Lidický.

Polomy se už staly terčem zlodějů dřeva. "Ano, zjistili jsme první krádeže. Upozorňuji, že padlé stromy i nadále zůstávají ve vlastnictví lesní správy. Pohyb lidí v našem revíru monitorujeme a pokud zjistíme další krádeže, předáme je k řešení Policie České republiky," varuje Václav Lidický.

Ten zároveň vyzývá obyvatele, aby zvážili vycházky do lesa. "Pořád hrozí riziko, že budou padat stromy. Vstup do lesa je tedy pouze na vlastní nebezpečí," upozorňuje správce.

Do poškozených oblastí regionu se chystají vyrazit i zpracovatelé dřeva. "Vstoupili jsme s nimi do jednání," potvrdil nám Lidický. "Do konce týdne padne rozhodnutí, kdo s těžbou začne," dodal správce.

Miloš Němec

Foto - Polomy se stávají terčem zlodějů, kteří v padlém dřevu hledají snadný zisk. Lesníci však zloděje varují. Krádeže hodlají nahlásit policistům.

Foto Antonín Hříbal

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký druh zvěře vám působí největší škody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě