logo Silvarium tisk

Tisíce ptačích budek každoročně instalují na stromy v porostech lesníci s ornitology. Další udržují a čistí. Podporují tak hnízdění ptáků, kteří chrání les před hmyzími škůdci včetně kůrovců, ale i před hlodavci.

,,Budky se dnes nově instalují do mladších porostů, ve kterých ještě nejsou stromy s dutinami. Jinde je od srpna do konce roku, kdy nejsou obsazené, kontrolujeme, čistíme, opravujeme a udržujeme, aby byly na jaře připravené k hnízdění. Často z nich odstraňujeme třeba stará hnízda plšíků nebo sršňů, vos a čmeláků," říká ornitolog Miroslav Dusík, který s Lesy ČR spolupracuje. Každá budka má číslo a je evidovaná s GPS souřadnicemi.

 

Celý článek najdete zde

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě