Pět let po ničivém tornádu se na jižní Moravě neobnovují jen domy a veřejné budovy. Obce vracejí život také krajině, kterou živel během několika sekund zdevastoval. Místo polámaných alejí a lesů vznikají nové parky, větrolamy, ovocné sady i rekreační lesoparky. Přírodě i lidem mají pomoci lépe čelit budoucnosti.
Po alejích, parcích, částech lesa i staletých vzrostlých stromech, na které byli lidé v obcích na pomezí Hodonínska a Břeclavska zvyklí po několik generací, zůstaly před pěti lety jen holé kmeny, třísky a rozlámané větve. Tornádo je brutálně srovnalo se zemí za pár sekund.
Celý článek najdete zde.
















