logo Silvarium tisk

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) a Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) dnes uzavřely memorandum o postupu při převodech a vypořádání pozemků. Memorandum by mělo přinést rychlejší přípravu dopravních staveb, uvedly Lesy ČR a ŘSD v tiskové zprávě. Lesy ČR a ŘSD uzavřely v letech 2021 až 2023 ročně asi 100 smluv, které řešily majetkoprávní záležitosti užívání či převodů pozemků.

„Memorandum jednoznačně definuje postupy při majetkoprávním vypořádání mezi oběma organizacemi a mimo jiné přispěje k dalšímu zefektivnění přípravy staveb dopravní infrastruktury," uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Poznamenal, že ŘSD se státními lesy spolupracuje i při údržbě dopravní infrastruktury a jejích ochranných pásem, při péči o porosty podél dálnic a silnic či při likvidaci následků větrných polomů.

Memorandum ujasňuje podmínky převodů pozemků i majetkoprávního vypořádání dokončených dopravních staveb i užívání pozemků, na kterých se silnice nebo dálnice připravují. „Věřím, že to přispěje k urychlení staveb klíčové dopravní infrastruktury," uvedl generální ředitel LČR Dalibor Šafařík.

Memorandum není prvním smluvním dokumentem mezi LČR a ŘSD. V roce 2017 uzavřely Lesy ČR vícestrannou rámcovou smlouvu s ŘSD a jednotlivými státními podniky povodí. Dohoda upravuje pravidla nakládání s majetkem při investicích souvisejících s vodními toky.

Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi. ŘSD ČR má na starosti dálnice a silnice I. třídy, tedy zabezpečení jejich výstavby, správy, údržby a modernizace.


ČTK

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě