logo Silvarium tisk

Lesy ČR dokončily obnovu Ospirského potoka na hranicích Pardubického a Olomouckého kraje, vznikly tam také dvě tůně. Podnik na vodohospodářský projekt vynaložil 2,5 milionu korun. Zařadil ho k těm, které pomáhají adaptovat krajinu na klimatickou změnu, vyplývá z dnešní tiskové zprávy.

Vodohospodáři postupně zasypali staré koryto a nahradili ho delším, kterým voda protéká pomaleji. Při přívalových deštích se z přeplněného koryta rozlije do okolní nivy. Projekt státní podnik Lesy ČR hradil s přispěním dotací ministerstva životního prostředí.

„Rovné a technicky nepřirozeně zahloubené koryto jsme vrátili přírodě. Nyní potok opět meandruje krajinou a je mělčí. Voda se tak snadno rozlije do okolní nivy, což kromě jiného zvýší její podzemní zásoby. Spolu s tůněmi vyhloubenými jako biotop vodomilných rostlin a živočichů to jednoznačně prospívá přírodě," řekl vedoucí správy toků pro Povodí Moravy Karel Vašek.


ČTK

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě