logo Silvarium tisk
{mosimage}Lesy ČR počínaje dnešním dnem (26. 9. 2007) začaly otevírat obálky zadávacího řízení ke střednědobým zakázkám komplexní lesnické činnosti pro období 2008 – 2010. U lokality OM (odvozní místo) se soutěží o to, která firma nabídne nejmenší cenu za práce. U lokality P (při pni) je rozhodující pro výběr nejvhodnější nabídky kromě ceny pěstebních a těžebních prací i cena, kterou uchazeč nabídne za dříví.

Celkem bude otevíráno 2549 nabídek, z toho "lokalita OM" 840 nabídek "lokalita P" 1709 nabídek.
- průměrný počet nabídek na 1 SÚJ na lokalitě OM je 8,5 nabídek
(lokalita OM .......98 SÚJ)

- průměrný počet nabídek na 1 SÚJ na lokalitě P je 11 nabídek
(lokalita P..........159 SÚJ)

- nejmenší počet nabídek na 1 SÚJ ........3 nabídky
- největší počet nabídek na 1 SÚJ ...........18 nabídek


Předpokládané termíny pro otevírání obálek jsou 26. a 27. 9. 2007 a 1., 2. a 3. 10. 2007. Vzhledem k vysokému počtu nabídek nelze vyloučit dílčí prodloužení v rámci jednotlivých dnů. Vzhledem k rozsahu zadávacích řízení byly stanoveny 3 komise, které podle časového harmonogramu budou obálky otevírat. Po otevření obálek bude následovat jejich hodnocení. Smlouvy s úspěšnými uchazeči budou podepsány poté, co uplyne lhůta pro podání případných námitek resp. pro podání návrhů na přezkum úkonů u zadavatele u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Proti rozhodnutí o výběru nejvhodnější nabídky může uchazeč podat námitky ve lhůtě 15 dnů ode dne doručení oznámení o výběru nejvhodnější nabídky. Zadavatel do 10 dnů od obdržení námitek odešle stěžovateli písemné rozhodnutí o tom, zda námitkám vyhovuje či nikoliv. Stěžovatel má dále právo do 10 dnů od obdržení rozhodnutí zadavatele o tom, že námitkám nevyhovuje, podat návrh na přezkoumání úkonů zadavatele k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.


Šárka Kubelková
 Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký druh zvěře vám působí největší škody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě